contact@groskomerc.com.mk   076442392 / 076361310
Продажба!

ПЕЧКА ЗА ЦЕНТРАЛНО ГРЕЕЊЕ НА ПЕЛЕТИ БЛИСТ САХАРА 2 1 Црвена

79,990.00ден 71,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Печка со котел за парно греење
Капацитет на котелот за вода: 35 л
Капацитет на резервоарот за пелети: 45 кг
Вкупна влезна моќност: (мин/макс): 6,76 KW/23,03 KW
Номинална излезна моќност: (мин/макс.): 6,26 KW/20,62 KW
Моќност на греење на водата (мин./макс.): 4.82 KW / 15.88 KW
Моќност на греење (зрачење) на самиот камин: (мин/макс.): 1,44 KW/4,74 KW
Потрошувачка на пелети: (мин / макс): 1,39 kg / h / 4,75 kg / h
Загревање на површина:[m3]: 285 – 350
Загревање на површина: [m2]:110-140

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “ПЕЧКА ЗА ЦЕНТРАЛНО ГРЕЕЊЕ НА ПЕЛЕТИ БЛИСТ САХАРА 2 1 Црвена”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Грос Комерц т.д. Скопје ©2018. www.groskomerc.com.mk Сите права се задржани